Erekcijos sutrikimai: priežastys ir kaip sveika mityba gali padėti

Erekcijos sutrikimai yra tema, apie kurią vyrai vis dar kalba nenoriai, tačiau tai gana dažna problema, paveikianti nemažą dalį populiacijos. Siekiant paskatinti vyrus rūpintis savo seksualine sveikata, verta pabrėžti, jog jie gali imtis tam tikrų veiksmų, padedančių sumažinti erekcijos sutrikimų tikimybę.

Erekcijos sutrikimai: kokios priežastys tai lemia?

Erekcijos sutrikimai gali kilti dėl įvairiausių priežasčių, tačiau jas paprastai galima suskirstyti į dvi kategorijas – fizinės ir psichologinės priežastys.

Fizinės priežastys:

 • Žalingi įpročiai. Rūkymas, nutukimas, dažnas alkoholio vartojimas, blogai kontroliuojamas cukrinis diabetas ir kiti žalingi įpročiai gali sutrikdyti kraujotaką ir nervų sistemos veiklą, taip pat paveikti hormonų pusiausvyrą, o tai gali sąlygoti erekcijos sutrikimus.
 • Mažas fizinis aktyvumas. Reguliari mankšta yra naudinga ne tik bendrai sveikatai, bet ir erekcijos funkcijai. Sportuojant gerėja kraujotaka, sustiprėja širdies ir kraujagyslių sistema.
 • Ligos. Įvairios ligos gali paveikti erekcijos funkciją. Tarp pagrindinių medicininių priežasčių yra širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas, neurologiniai sutrikimai, hormonų disbalansas, mažojo dubens organų susirgimai ir lytinių organų ligos.

Psichologinės priežastys:

 • Emocinės problemos. Stresas, depresija, nerimas dėl nepatyrimo gali sutrikdyti erekcijos funkciją.
 • Santykių problemos. Nesutarimai santykiuose, nusivylimas partneriu taip pat gali kelti problemas.
 • Prasta savivertė. Iššaukti erekcijos sutrikimus gali ir nepasitikėjimas savimi, neigiamas požiūris į savo kūną.

Nors vyresnio amžiaus vyrams erekcijos sutrikimai pasitaiko dažniau, nereiškia, kad tai yra neišvengiama senėjimo pasekmė. Svarbu žinoti, jog šią problemą galima įveikti, o laiku pradėtas gydymas gali padėti atgauti pasitikėjimą savimi ir pagerinti lytinio gyvenimo kokybę.

Šiandien egzistuoja įvairių gydymo metodų, nuo medikamentų iki psichologinės terapijos, kurie gali padėti atkurti normalią erekciją. Be to, verta nepamiršti ir profilaktikos – reguliarus lankymasis pas urologą, sveika mityba ir fitoterapiniai preparatai gali padėti išlaikyti erekciją ir užtikrinti visavertį lytinį gyvenimą.

Erekcijos funkciją gerinantys maisto produktai

Sveika mityba vaidina svarbų vaidmenį sprendžiant erekcijos sutrikimus. Įvairūs maisto produktai, turtingi antioksidantų, vitaminų, mineralų, skaidulų ir sveikųjų riebalų, gali pagerinti ne tik bendrą savijautą, bet ir sustiprinti erekcijos funkciją.

Maisto produktai, kurie gali būti naudingi erekcijos sutrikimų turintiems vyrams:

 • Vaisiai ir daržovės. Ypač lapinės daržovės (špinatai, brokoliai), pomidorai, arbūzai, granatai ir burokėliai. Šie produktai yra antioksidantų, vitaminų ir mineralų, kurie gerina kraujotaką ir kraujagyslių sveikatą, šaltinis.
 • Riebios žuvys. Lašiša, tunas, skumbrė ir sardinės yra turtingos omega-3 riebalų rūgštimis, kurios mažina uždegimą ir gerina kraujotaką.
 • Riešutai ir sėklos. Migdolai, graikiniai riešutai, moliūgų sėklos ir saulėgrąžų sėklos yra geras ląstelienos, baltymų ir sveikųjų riebalų šaltinis. Šie maistiniai elementai svarbūs hormonų pusiausvyrai ir bendrai sveikatai.
 • Ankštiniai augalai. Pupelės, lęšiai, avinžirniai yra augalinės kilmės baltymų, ląstelienos ir geležies šaltinis.
 • Pilno grūdo produktai. Pilno grūdo produktai pasižymi gausybe skaidulų, galinčių padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir pagerinti kraujotaką.

Norint sustiprinti lytinę potenciją, į pagalbą taip pat galima pasitelkti augalinius maisto papildus. Populiariausių medžiagų tarpe yra gulsčioji ragužė, gulsčiųjų serenojų ekstraktas, l-argininas, ginkmedžio ekstraktas, lipoinė rūgštis, raudonasis ženšenis, kvercitinas.